گزیده ای از پست الکترونیک ما

علاقمند کار و کمک با «راوا»

گندوسی - Ilaria Gandossi ایتالیا،

من کارهای شما را همیشه تعقیب می‌کنم و بسیار زیاد علاقمند فعالیت ها و پروژه های شما در افغانستان و پاکستان می‌باشم. سال گذشته برای انتخابات پارلمانی در افغانستان کار می‌کردم که برای من نظر کلی‌ای در باره‌ی اوضاع بحرانی و مشکلات در افغانستان جنگ زده داد.

من برای تکمیل ماستری‌ام به ایتالیا برگشتم ولی عشقم به افغانستان و حقوق زنان ادامه خواهد داشت. من یک عده از سازمان ها را در ایتالیا می‌شناسم که از کار های «راوا» حمایت می‌کنند ولی می‌خواستم بفهمم آیا امکان دارد با شما یکجا در ساحه، در افغانستان یا پاکستان، کار بکنم و در پیشبرد پروژه های شما سهم بگیرم؟

* * *

کارگردان فلسطینی و سایت «راوا»

سهیر اسماعیل - Suheir Ismailفلسطین،

من سهیر اسماعیل یک کارگردان فلم از فلسطین می‌باشم. همیشه از دل و جان در باره‌ی شما و وضعیت افغانستان فکر می‌کنم و سخت علاقمندم که روزی به آنجا بیآیم.

عزیزان! من برای یک نمایش عکس در باره‌ی خشونت علیه زنان در تمام جهان را تدارک می‌بینم. سری به ویب سایت «راوا» زدم و عکس های خیلی عالی را در آن جا دریافتم که برای نمایش شایسته است و اگر «راوا» اجازه بدهد از این عکس ها استفاده خواهم کرد. عکس های شما نوع مختلفی از خشونت علیه زنان را نشان میدهند. این عکس ها در نمایش به نام «راوا» ارائه خواهند شد و اگر بخواهید حاضر به پرداخت پول نیز هستم.

لطفاً برایم بنویسید که در باره‌ی این نمایش که فقط در بیت الحم، فلسطین برگزار میشود چه فکر می‌کنید و همچنان آدرس مرا در لیست تان اضافه کنید.

* * *

دموکراسی سیاسی بدون دموکراسی اقتصادی بی معناست

پریم گونداسوامی Prem Govindaswamy،

من پریم گونداسوامی میخواهم بگویم من از سازمان و کارهای شما سرسختانه حمایت می‌کنم و قلبم به شور می آید ازینکه می‌بینم که سازمان مترقی‌ای همچون سازمان شما در آسیا کار می‌کند.

سوالم اینست که نظر شما در باره‌ی دموکراسی اقتصادی و سوسیالیزم چیست؟ تمام ما و شما باید بفهمیم که ریشه‌ی اصلی انواع مختلف استبداد در جهان که به شکل امپریالیزم، استعمار، فقر همگانی، بی‌سوادی و ستم بر زنان ظاهر می‌شوند، استثمار اقتصادی می‌باشد. امریکا کشور های دیگر را هدف استعمار خود قرار می‌دهد، در آنجا کشتار های دسته جمعی را به راه می‌اندازد، فقر و بد بختی را می آورد و در افغانستان جنگ را شروع می‌کند. همه به علت نظام اقتصادی حاکم در امریکاست، فقط چند فرد سرمایه دار تمام منابع تولیدی و ضروریات انسان ها را در چنگال خویش دارند که توسط کل اجتماع تولید می گردند. مستعمره کردن افغانستان با قتل عامی که ایالات متحده در امریکای مرکزی، جنوب شرق آسیا، امریکای لاتین کرده و فعلاً در عراق می‌شود، رابطه‌ی مستقیمی دارد. من به این باور هستم که برای پیروزی در مبارزه‌ایکه شما و دیگران برای عدالت اجتماعی می‌کنند، دموکراسی اقتصادی باید جزء برنامه‌ی تان باشد.

رای دهی و سکیولاریزم بی‌معنی است اگر مردم از گرسنگی بمیرند، اگر بی‌سواد باشند، اگر مزدورکاری کنند و تشکیل اتحادیه ها غیرقانونی اعلام شوند. امیدوارم «راوا» سوسیالیزم را به حیث هدف نهایی خود بپذیرد چون دموکراسی بدون سوسیالیزم معنی ندارد.

* * *

کتاب «مینا» مرا به کار برای «راوا» برانگیخت

سندی نیگر Sandy Neger - آسترالیا،

دخترم در روز مادر کتاب «مینا» را برایم تحفه داد و حال تمام خانواده ام این کتاب را می خوانند. در اول تمام مردم افغانستان را مانند طالبان فکر می کردم ولی مینا از افغانستان درک نوینی داده است. در جهانی که در آن به طور پیهم جنگ ادامه دارد از آینده کودکانم بیمناکم. دیگر نباید من و فرزندانم هراسان باشیم. می‌خواهم سهمی در حل مشکلات شما بگیرم و فرزندانم نیز باید در چنین اوضاعی تن آسا نباشند. من به «راوا» اعتماد قوی دارم و نمی‌خواهم هر شب به اخبار رسانه ها گوش بدهم و خود کاری نکنم. با خانواده و دوستانم در مورد جمعآوری کمک و خریداری نشریات شما صحبت کرده‌ام اما نمی‌دانیم که از آسترالیا این کار چطور انجام گیرد.

* * *

اعانه شاگردان مکتب برای «راوا»

سامعه رزاق و دیگران Samia Razak - امریکا،

من سامعه رازق می‌باشم و در کالیفورنیا زندگی می‌کنم. در لیسه عالی سنتیاگو درس می‌خوانم و برای کار تحقیقی در باره‌ی حقوق زنان در افغانستان چندین بار به سایت شما سر زدم. فعلاً برای پیشبرد کار های شما از مکتبم اعانه جمعآوری می‌کنم. به نمایندگی از شاگردان و معلمان مکتب می‌خواهم بگویم که تمام خدماتی که شما برای مردم افغانستان انجام می‌دهید، خیلی قابل قدر و الهام بخش است. لطفاً برایم بگوییدکه چطور ممکن است پول را برایتان بفرستم؟ مقدار پول چون از طرف شاگردان مکتب است، اندک می‌باشد ولی امیدوارم سهمی در کار شما به شمار رود.

* * *

اعطای جایزه دریافتی یک هنرمند به «راوا»

سارا دایز Sara Diez - هسپانیه،

دوستان عزیز،

می‌خواهیم به اطلاع تان برسانیم که «تامارا روخو»، رئیس رقاصان «رویال باله»، جایزه‌ای را به خاطر موفقیت‌اش در هنر رقص دریافت نموده است. جایزه‌ی مذکور مبلغ ۳۰۰۰ یورو می‌باشد که می‌خواهد آن را به «راوا» و «رسالت زنان افغان» اهدا کند تا جهت پیشبرد پرو‍ژه آموزش و پرورش زنان و کودکان به مصرف برسد.

* * *

می خواهم شخصیتی مانند مینا شوم

راستی فاروق Rasti Farooq- پاکستان،

راوا ی عزیز،

اسمم راستی فاروق می باشد و ۱۳ سال دارم. اخیراً در سالگره ام کتابی به نام «مینا: زن قهرمان افغانستان» تحفه گرفتم. شروع به خواندنش کردم و آنقدر جالب بود که دلم نمی خواست به زمین بگذارمش. در باره ی ویب سایت تان در کتاب خواندم و تا به حال مصروف دیدنش هستم. بسیار تحت تاثیر فعالیت و مبارزه ی شما قرار گرفته ام. از کار هایتان بخاطر حقوق زنان قدردانی می کنم. بعد ازینکه آدرس ایمیل تان را دیدم، مشتاق صحبت با شما شدم. اگر جواب ایمیل ام توسط خاله ناهید، خاله بصیره، خاله آصفه و یا خاله مهوش داده شود، خیلی ممنون خواهم بود. من شیفته شخصیت آنان شده ام که در کتاب خواندم و فکر می کنم بهترین انسان ها هستند. بسیار مایوس بودم از اینکه نمیتوانم برایتان کمک مالی کنم ولی بعد با خود فکر کردم که ایمیلی می نویسم و می گویم که چقدر از کار و فعالیتهای شما خوشم آمده است. یکی از آرزو هایم اینست که در آینده شخصیتی مانند خواهر مینا داشته باشم.

خیلی خوشحال خواهم شد اگر به ایمیل ام جواب بدهید. به امید موفقیت تان،

* * *

زندگی مینا مایه الهام و تغییر

روبی جین کیلر Rubye Jeanne Caylor- امریکا،

بعد ازینکه زندگینامه ی مینا را خواندم، در زندگی خود تغییری را حس کردم. مبارزه ی او و شما ها به زندگی من الهام می بخشد. من به این باورم که جهان باید بیشتر در باره ی فعالیت های شما بداند. لطفاً بگویید که در امریکا چطور می توانم برای شما کار کنم. برای من افتخار خواهد بود اگر برای شما کاری انجام دهم.

* * *

ما از پرزیدنت و جنگ امریکا دفاع نمی‌کنیم

لیزا Lisa - امریکا،

من بسیار خوشحالم ازینکه شما در چنین شرایط دشواری به دختران کمک می‌کنید. امروز تصمیم گرفتم چک ۱۰۰ دالری دیگری را از طریق "رسالت زنان افغان" برای شما بفرستم، این را نیز به خاطر دختران در کمپ مهاجرین به مصرف برسانید. لطفاً برای شان بگویید که زنان در دیگر نقاط جهان همیشه در باره‌ی شما اندیشیده و از جرائت تان را که در چنین شرایط سختی تحصیل می‌کنید، ستایش می‌کنند. من همیشه به فکر آنان هستم و برای ادامه تحصیل و سلامتی شان دعا می‌کنم.

همه ی اعضای «راوا» را در بغل گرفته روی شان را می بوسم. به امید اینکه شما را از نزدیک ببینم! کتاب زیبای «ان برادسکی» «با تمام نیروی مان: جمیعت انقلابی زنان افغانستان» را خواندم که دارای معلومات و مصاحبه های زیادی با اعضای «راوا» می باشد و نمیدانم با چه کلماتی احساس دوستیم را نسبت به اعضای «راوا» بیان نمایم.

لطفاً به یاد داشته باشید که من و اکثر مردم در کشورم از رئیس جمهور ما حمایت نمی‌کنیم، طرفدار جنگ در عراق نیستیم از واقعات دلخراشی که توسط ایالات متحده در افغانستان بعد از یازده سپتامبر صورت گرفته است وحشتزده‌ایم.

* * *

آخرین مطالب