نعره‌ی‌ «هشت‌ ثور سیاهتر از هفت‌ ثور» باز هم‌ در شهر پشاور طنین‌ افكند

امسال‌ نیز هشتم‌ ثور روز یورش‌ بنیادگرایان‌ به‌ كشور در شهر پشاور پاكستان‌ طی‌ راهپیمایی‌ پر شكوهی‌ توسط‌ «ج‌.ا.ز.ا» محكوم‌ گردید.

RAWA demonstration in Peshawar
تظاهرات "راوا" در پشاور

تظاهرات‌ ساعت ۳۰:٩ قبل‌ از ظهر از گوره‌ قبرستان‌ واقع‌ یونیورستی‌ رود پشاور آغاز یافت‌ كه‌ در آن‌ علاوه‌ بر عده‌ای‌ از اعضا و هواداران‌ «جمعیت‌ انقلابی‌ زنان‌ افغانستان‌» تعداد قابل‌ توجهی‌ از زنان‌ مهاجر مقیم‌ پشاور، نمایندگان‌ بعضی‌ از سازمانهای‌ پاكستانی‌ هم‌ شركت‌ داشتند. تعداد خبرنگارانی‌ كه‌ در تظاهرات‌ حضور داشتند بیشتر از هر سال‌ دیگر بود.

یك‌ ساعت‌ قبل‌ از شروع‌ تظاهرات‌ چند تن‌ از اعضای‌ «راوا» با موتر حامل‌ لودسپیكر در محلات‌ و مناطق‌ افغان‌ نشین‌ شهر پشاور رفته‌ و از آنان‌ دعوت‌ به‌ عمل‌ می‌آمد تا بخاطر تقبیح‌ فاجعه‌ هجوم‌ بنیادگرایان‌ در كشور و ابراز همبستگی‌ با هموطنان‌ ما بخصوص‌ شهریان‌ كابل‌ در تظاهرات‌ شركت‌ نمایند.

در پیشاپیش‌ مظاهره‌ آرم‌ «راوا» حمل‌ می‌شد. عكس‌ مینا و تصاویری‌ از سایر زنان‌ شهید كشور، پلاكارت‌ ها و پوسترهایی‌ از ویرانی‌ و تباهی‌ شهر كابل‌، شعارهای‌ آزادیخواهانه‌ و ضد بنیادگرایی‌ صفوف‌ تظاهرات‌ را نظم‌ بخشیده‌ بود.

مظاهره‌ توسط‌ سخنان‌ افشاگرانه‌ی‌ مستوره‌ آغاز گردید و متعاقباً آدمكهای‌ گلبدین‌، ربانی‌ دوستم‌ و سیاف‌ منحیث‌ جنایتكاران‌ جنگی‌ حلق‌ آویز گردیدند. بعداً مظاهره‌ با دادن‌ شعارهای‌ پرشور ضد بنیادگرایی‌، سخنرانیها، قرائت‌ اعلامیه‌، دكلمه‌ اشعار و خواندن‌ سرودهای‌ انقلابی‌ ادامه‌ یافت‌ كه‌ مورد توجه‌ هموطنان‌ ما و پاكستانی‌ها قرار گرفت‌.

مظاهره‌كنندگان‌ در نزدیك‌ خانه‌ فرهنگ‌ ایران‌ توقف‌ كوتاهی‌ داشتند و مداخله‌ ایران‌ در امور افغانستان‌ و تقویت‌ جیره‌خوارانش‌ را محكوم‌ كرده‌ و دقایقی‌ چند شعارهای‌ «نفرین‌ و مرگ‌ بر اكبری‌»، «نفرین‌ و مرگ‌ بر خلیلی‌ و دیگر چوچه‌ سگان‌ حقیر رژیم‌ ایران‌» و «دستهای‌ رژیم‌ فاشیستی‌ ایران‌ از افغانستان‌ كوتاه‌» را مكرراً سر دادند.

RAWA demonstration in Peshawar

یكی‌ از ریشسفیدان‌ مهاجر افغان‌ خواست‌ تا برایش‌ موقع‌ داده‌ شود درد دل‌ خویش‌ را بیان‌ دارد. وی‌ با دادن‌ شعار مرگ‌ بر ربانی‌، مرگ‌ بر گلبدین‌، مرگ‌ بر سیاف‌، مرگ‌ بر مسعود، مرگ‌ بر دوستم‌، مرگ‌ بر خلیلی‌ و مرگ‌ به‌ دشمنان‌ افغانستان‌ نفرت‌ بی‌پایانش‌ را بیان‌ نموده‌ شهامت‌ زنان‌ تظاهركننده‌ را ستود.

چنانكه‌ می‌دانیم‌ تظاهرات‌ موفق‌ سال‌ قبل‌ «راوا» در شهر پشاور كه‌ قوله‌های‌ میهنفروشان‌ بنیادگرا را به‌ آسمان‌ بلند كرده‌ بود و تمامی‌ این‌ خاینان‌ توپچه‌ های‌ مطبوعاتی‌ شان‌ را با تشنچ‌ و هرزگی‌ عجیبی‌ علیه‌ «جمعیت‌ انقلابی‌ زنان‌ افغانستان‌» براه‌ انداخته‌ و با هشدار ها و اخطارهای‌ كودكانه‌ و در عینحال‌ اوباش‌ منشانه‌ی‌ شان‌ می‌خواستند «راوا» را از براه‌ انداختن‌ همچو فعالیتهایی‌ ضد بنیادگرایی‌ در آینده‌ بترسانند. اما امسال‌ این‌ اراذل‌ خاین‌ از دومین‌ تظاهرات‌ «راوا» در شهر پشاور كه‌ در واقع‌ «مردانگی‌» آنان‌ را به‌ آزمایش‌ گذاشت‌ با سكوت‌ مرگبار استقبال‌ نموده‌، نزدیك‌ آن‌ نیامده‌ (ما فكر می‌كردیم‌ حتماً با عده‌ای‌ از تروریستها و چاقوكشهای‌ بنیادگرا از نوع‌ «دانشجو» و غیره‌ مواجه‌ خواهیم‌ شد) و بدینگونه‌ ثابت‌ ساختند كه‌ آنكه‌ باید بترسد و می‌ترسد نه‌ ما بلكه‌ خود جنایت‌ پیشگان‌ اخوانی‌ است‌؛ ثابت‌ ساختند كه‌ تاكنون‌ واقعاً كوس‌ رسوایی‌ این‌ خاینان‌ پلید در سراسر گیتی‌ نواخته‌ شده‌ و بناءً با رذالت‌ مآبی‌ علیه‌ تظاهركنندگان‌ راوایی‌ جز آنكه‌ بیشتر از پیش‌ خود را عریانتر و بی‌آبروتر سازند، فایده‌ دیگری‌ نخواهد داشت‌.

بیجا نبود كه‌ عده‌ای‌ از هموطنان‌ ما با شور و شعف‌ می‌گفتند: «این‌ تظاهرات‌ دیگر بكلی‌ طلسم‌ گلبدین‌ و سایر اخوانیهایی‌ بی‌ناموس‌ را شكست‌ و این‌ تظاهرات‌ «حریم‌» وطنفروشان‌ بنیادگرا را پاره‌ پاره‌ كرد.»

تظاهرات‌ در مطبوعات‌ پاكستان‌ بطرز كم‌ سابقه‌ای‌ انعكاس‌ یافت‌ و نیز گزارش‌ آن‌ و مصاحبه‌های‌ سخنگویان‌ «راوا» را در برنامه‌ های‌ فارسی‌ و پشتوی‌ رادیوی‌ بی‌بی‌سی‌ و صدای‌ امریكا انتشار یافت‌.

در ختم‌ مظاهره‌ اعلامیه‌ «راوا» به‌ مناسبت‌ هشتم‌ ثور به‌ زبان‌ های‌ دری‌، پشتو، اردو و انگلیسی‌ پخش‌ گردید. تظاهرات‌ بعد از دو ساعت‌ با شعار های‌ پرشور در صدر پشاور پایان‌ یافت‌.

آخرین مطالب