سیاهروز ۸ ثور را در هر صورت ممکن محکوم کنیم!

با وجود مشکلات فراوان و مخصوصاً مالی امسال نیز «راوا» در هشتم ‌ثور، تظاهراتی را با شرکت بیش از ۶۰۰ زن در اسلام‌آبـاد‌ـ پاکستان به راه انداخت.

تظاهرکنندگان که حامل شعارهای «بدون سرنگونی سلطه بنیادگرایی تامین حقوق بشر خواب و خیال است!»، «جنایتکاران جنگی باید محاکمه شوند!»، «در اهتزاز باد درفش مبارزه برای آزادی، دموکراسی و عدالت اجتماعی!» و عکس‌های چلیپا کشیده شده جنایتکاران خلیلی، سیاف، لطیف پدرام، فهیم، محقق و ربانی و پلاکارت‌ها بودند، به سوی دفتر سازمان ملل متحد راهپیمایی نمودند که حدود یک و نیم سـاعت ادامه یافت.

تظاهرکنندگان شعارهای «هشت ثور سیاهتر از ۷ ثور!»، «مرگ بر بنیادگرایی، زنده باد دموکراسی!»، «مرگ بر ائتلاف شمال خونریز!»، «سازش با هر گروهی از بنیادگرایان خیانت است!» وغیره را سر می‌دادند.

در پلاکارت‌ها نوشته شده بود:

خون اجمل‌ها، ننگ ابدی طالبان و کرزی!
«ائتلاف شمال» و طالبان، جنایتکاران جنگی!
دهیرویین‌سالارو، جنایتکارانو او خاینانو نه ډک پارلمان زمونږ د خلکو نمایندگی نشی کولای!
بریده باد دست‌های پاکستان و ایران از افغانستان!
مصطفی ظاهر در «جبهه ملی»، ننگ بر او!

تظاهرکنندگان می‌خواستند یادداشتی را به دفتر ملل متحد بدهند ولی دفتر بخاطر رخصتی هفته‌ای ‌ بسته بود. دو تن از اعضای «راوا» روز دوشنبه ۱۰ ثور آن را در دفتر ملل متحد به بخش حقوق بشر آن سپردند.

هرچند تعداد شرکت‌کنندگان تظاهرات نسبت به گذشته کمتر بود، شمار زیادی از خبرنگاران در محل آمده بودند که با اعضای «راوا» و مظاهره‌چیان مصاحبه کردند. علاوه بر روزنامه‌های پاکستان، چند تلویزیون‌ این کشور و نیز تلویزیون آریانا خبر اکسیون را پخش کردند.

آخرین مطالب