لوسیندا مارشال Lucinda Marshall ـ بنیانگذار شبکه صلح فیمنسیت،

به نمایندگی از «شبکه صلح فیمنسیت»، به مناسبت ٨ مارچ، درودها، همبستگی و حمایت خویش را از جانب تمام زنان برای خواهرانم در افغانستان تقدیم می‌نمایم. جرئت و نیروی شما برای همه‌ی ما الهام‌بخش است.

لطف نموده معلومات و تصاویر محفل‌ تان را برایم بفرستید تا در صفحه انترنتی خویش در بخش روز جهانی زنان، به نمایش بگذاریم.

چرا دفاع از کامبخش و نه غوث‌زلمی؟

افضل ـ امریکا،

در نامه خود می‌نویسد:

دفاع شما از پرویز‌کامبخش و حتی در هشتم مارچ که تصویر بزرگش را به روی ستیج گذاشته بودید کار بسیار ارزنده بود. فقط می‌خواستم بپرسم که چرا تا به حال «راوا» به هیچ نوع دفاعی از غوث‌زلمی که اتفاقاً او هم اهل مطبوعات است، دست نزده است؟...

آیا مجموعه‌ای از کارتون‌های منتشر شده در «پیام زن» را تنظیم کرده اید که برایم بفرستید؟ البته بهای آن به شمول هزینه پستی را هر قدر شود قبلاً خواهم فرستاد.

ع. ولی ـ آلمان،

کامیابی تان را در راه خدمت بیشتر برای افغانستان عزیز اشغال شده و رسوا و شرمنده ساختن کرسی‌نشینان کابل که به مراتب از شاه شجاع ذلیل‌تر اند خواهانم. من که از ده سال بدین طرف خواننده مجله «پیام‌زن» بودم و هستم و از مطالعه آن لذت برده‌ام زیرا بدون ترس از جنایتکاران پرچمی و خلقی و اخوانی، آنان را زیر ساطورش کوبیده که همیشه مورد تایید من بوده است.

متاسفانه در سال ۲۰۰۶ این تحفه قیمت بها را از من دریغ داشته اید و با وجود ارسال نامه و تلفن‌های مکرر به دریافت آن سرفراز نگشتم.

مرینMarian ـ پرتگال،

من یک هنرپیشه هالندی هستم که در پرتگال زندگی می‌کنم. از کارهای ارزشمند شما در شگفت می‌شوم و می‌خواهم در هر صورت ممکن کمک تان کنم. به جای خرید چیزهای دیگر، نشریات تان را به حیث تحفه سالگره فرمایش دادم. همچنان تلاش می‌کنم که یک نمایش هنری جهت جمعآوری اعانه برای تان در نیویارک ترتیب بدهم. فعلاً‌ از بعضی هنرمندان خواسته‌ام تا قسمتی از آثار هنری شان را برای تان کمک کنند و کوشش می‌کنم جای مناسب در نیویارک برای ترتیب این نمایش بیابم. لطفاً برایم بنویسید اگر نظر و خواستی در مورد داشته باشید. پاره‌ای از کارهای هنری و زندگینامه را نیز فرستادم تا یک بار ببینید.

* * *

بمباران‌ اتمی‌ جاپان‌ جنایت‌ علیه‌ بشریت‌

حمید ـ امریكا،

«هكذا در مقاله‌ «امضای "تفاهمنامه" خیانت به استقلال افغانستان» اشاره‌ درست‌ شما به‌ انداختن‌ بمب‌ وحشتناك‌ اتم‌ بر هیروشیما و ناگازاكی‌ توجهم‌ را جلب‌ كرد و خواستم‌ شرح‌ ذیل‌ را از نشریه‌ "دنیای‌ كارگران‌" در رابطه‌ برای‌ تان‌ بفرستم‌ كه‌ تازه‌ترین‌ در ارتكاب‌ این‌ جنایت‌ عظیم‌ تاریخی‌ می‌باشد.

دو مورخ‌ امریكایی‌ پتركزنیك Peter Kuznick رئیس‌ انستیتوت‌ پژوهش‌های‌ هستوی‌ در یونیورستی‌ امریكا در واشنگتن‌ دی‌سی‌، و مارك‌ سلدن‌ Mark Selden از یونیورستی‌ كورنل Cornell در شهر ایتاكای‌ Ithaca نیویارك‌، طی‌ كنفرانسی‌ مطبوعاتی‌ سازمان‌ داده‌ شده‌ از سوی‌ سازمان‌ "صلح‌ سبز" در لندن‌ (۲۱ جولای‌ ۲۰۰۵) یافته‌های‌ اخیر شان‌ را ارائه‌ نمودند. یافته‌های‌ آنان‌ بحث‌ گذشته‌ را تقویت‌ می‌كند كه‌: دلیل‌ عمده‌ بمباران‌ اتمی‌ جاپان‌ عبارت‌ بود از آمادگی‌ برای‌ جنگ‌ علیه‌ اتحاد شوروی‌. رئیس‌ جمهور ترومن‌ از بمب‌ اتم‌ در ۱۹۴۵ كار گرفت‌ تا كوریا، ویتنام‌ و كشورهای‌ دیگر را ترسانیده‌ باشد.

علاقمند کار و کمک با «راوا»

گندوسی - Ilaria Gandossi ایتالیا،

من کارهای شما را همیشه تعقیب می‌کنم و بسیار زیاد علاقمند فعالیت ها و پروژه های شما در افغانستان و پاکستان می‌باشم. سال گذشته برای انتخابات پارلمانی در افغانستان کار می‌کردم که برای من نظر کلی‌ای در باره‌ی اوضاع بحرانی و مشکلات در افغانستان جنگ زده داد.

من برای تکمیل ماستری‌ام به ایتالیا برگشتم ولی عشقم به افغانستان و حقوق زنان ادامه خواهد داشت. من یک عده از سازمان ها را در ایتالیا می‌شناسم که از کار های «راوا» حمایت می‌کنند ولی می‌خواستم بفهمم آیا امکان دارد با شما یکجا در ساحه، در افغانستان یا پاکستان، کار بکنم و در پیشبرد پروژه های شما سهم بگیرم؟

صفیه مشتبی – مسکو،

«دوستان مبارزم، به این وسیله مطلبی را راجع به زویا فرستادم که میتوانید با حک و اصلاح لازم آن را در "پیام زن" گرامی با عکسی از وی از انترنت به انتخاب خود تان به چاپ برسانید.»

با تشکر صمیمانه، از مطلب ارزشمند تان در همین شماره استفاده کردیم.

* * *

سایت‌ «راوا»

كیتلین‌ سیموندس‌ Kaitlin Symonds ـ كانادا،

من‌ از سهمی‌ كه‌ مردم‌ از طریق‌ ویب‌سایت‌ شما در ارتباط‌ با جنبش‌ رهایی‌ زنان‌ ادا كرده‌ اند، تحت‌ تاثیر قرار گرفته‌ و احساس‌ می‌كنم‌ كه‌ باید نقش‌ كوچكی‌ را در جهان‌ امروزی‌ ایفا كنم‌.

اگر برای‌ تان‌ ممكن‌ باشد مرا با تعدادی‌ از زنانی‌ كه‌ بتوانند سرگذشت‌ و قصه‌های‌ خود را با من‌ از طریق‌ تلفن‌، ایمیل‌ و یا كتبی‌ در میان‌ بگذارند، معرفی‌ نمایید. همچنان‌ دسترسی‌ به‌ هر نوع‌ اطلاع‌ كه‌ بتواند در سخنرانی‌ ما در مورد حقوق‌ زنان‌ مورد استفاده‌ قرار گیرد، مغتنم‌ خواهد بود.

از صرف‌ وقت‌ تان‌ در خواندن‌ این‌ نامه‌ متشكرم‌.

* * *

ص‌. شریف‌ ـ اسلام‌آباد،

«من‌ فلم‌ "اسامه‌" ساخته‌ی‌ صدیق‌برمك‌ را دیده‌ام‌ كه‌ به‌ نظرم‌ فلمی‌ عالی‌ و فوق‌العاده‌ می‌باشد در حالیكه‌ شما آن‌ را یكسره‌ رد می‌كنید. با وصف‌ علاقمندی‌ بسیارم‌ به‌ "پیام‌ زن‌" با برخورد تان‌ به‌ این‌ فلم‌ و اتهاماتی‌ كه‌ بر صدیق‌برمك‌ زده‌اید نمی‌توانم‌ موافق‌ باشم‌.»

پاسخی‌ مختصر را در همین‌ شماره‌ بخوانید.

* * *

ضیا - پشاور،

«به‌ شما اتهام‌ می‌زنند كه‌ «عفت‌ كلام‌» مورد توجه‌ تان‌ نیست‌. چرا؟ من‌ خود در رد این‌ اتهام‌ ناوارد و ناروا دلایلی‌ دارم‌. ولی‌ با چند نفر از دوستانم‌ آرزو داریم‌ از طرف‌ خود شما درین‌ مورد بشنویم‌.»

پاسخی‌ مختصر را در همین‌ شماره‌ بخوانید.

* * *

ذكیه‌سادات‌ - بامیان‌،

«از مطالعه‌ "پیام‌ زن‌" لذت‌ می‌برم‌ زیرا دردهای‌ ملتم‌ را در آن‌ می‌خوانم‌، دردهایی‌ را كه‌ بارها خواسته‌ام‌ بیان‌ كنم‌ ولی‌ نمی‌دانم‌ از كجا شروع‌ و در كجا ختم‌ كنم‌... در حق‌ افغانستان‌ و مردمش‌ آنقدر خیانت‌ صورت‌ گرفته‌ كه‌ از بیان‌ خارج‌ است‌... و آنانی‌ كه‌ آنرا بیان‌ می‌كنند، قهرمان‌ هستند.»

***

 1. گزیده‌ای‌ از پست‌ الكترونیك‌ ما
 2. پیام زن و خوانندگان
 3. برخورد شهرنوش‌ پارسی‌پور به‌ افغانستان‌، بیدردانه‌ یا عامیانه‌؟
 4. نگاهی‌ به‌ «پیام‌ زن‌» نشریه‌ جمعیت‌ انقلابی‌ زنان‌ افغانستان‌
 5. پیـام‌ زن‌ و خواننـدگان‌
 6. گزیده‌ای‌ از پست‌الكترونیك‌ ما‌‌
 7. گزیده‌ای‌ از پست‌ الكترونیك‌ ما
 8. «‌‌نامه‌هایی‌ از «ب‌. شنوا
 9. (نامه‌ سرگشاده‌ی به فعالان «جمعیت انقلابی زنان افغانستان» (راوا‌‌
 10. گـزیده‌ای‌ از پسـت‌ الكترونیك‌ مـا
 11. نامه‌هایی‌ از «ب‌. شنوا» و پاسخ‌های‌ ما
 12. پیـام‌ زن‌ و خوانندگان‌
 13. پیـــام زن و خـواننــدگـان
 14. نامه‌ گلنوربهمن‌ مدیرمسئول‌ نشریه‌ «سپیده‌»
 15. گزیده ای از پست الکترونیک ما
 16. گزیده ای از پست الکترونیک ما
 17. !میترا عاصی‌، خون‌ شوهرش‌ را به‌ بنیادگرایان‌ می‌بخشد و بر ما می‌تازد
 18. جنگ‌ مقاومت‌ یا «جنگ‌ روبل‌ و دالر»؟
 19. !آقای‌ كوهدامنی‌، ما را نه‌ با شما و نه‌ با «تكرارناپذیر»های‌ شما سرآشتی‌ نیست
 20. پیـام‌ زن‌ و خوانندگان‌
 21. ‍پیام زن وخوانندگان
 22. گزارش‌هایی از وحشت‌، شناعت و فضاحت بنیادگرایان‌
 23. گزارش‌هایی از وحشت‌، شناعت و فضاحت بنیادگرایان‌ در ولایت هرات‌
 24. پیـام زن و خـواننـدگان
 25. پیام‌ زن‌ و خوانندگان‌
 26. «چند سوال‌ از «پیام‌ زن‌‌
 27. «خواهران‌، بیایید همدیگر را بخاطر برانداختن‌ نابرابری جنس‌ها در جهان‌ اسلام‌ كمك‌ كنیم‌»
 28. پیـام‌ زن‌ و خواننـدگان
 29. انتقادات‌ یك‌ «جهادی‌» ناراضی‌ بر «پیام‌ زن‌»
 30. رویاهای‌ «جهادی‌» در پس ‌فریاد های‌ ضد غربی
 31. تسلیمه ‌نسرین‌ نویسنده‌ای‌ تسلیم‌ناپذیر
 32. انتقاد «انقلابی‌» بر «پیام‌ زن‌»
 33. پیام‌ زن‌ و خوانندگان‌
 34. پاسخ به چند سوال
 35. تذکر

Page 1 of 5

آخرین مطالب