تجلیل روز جهانی زن بوسیله جمعیت انقلابی زنان افغانستان در کابل
۱۸ حوت ۱۳۸۵ - ۹ مارچ ۲۰۰۷

به تاریخ ۱۸ حوت ۱۳۸۵ جمعیت انقلابی زنان افغانستان «راوا» طی گردهمایی بزرگی در شهر کابل از روز جهانی زن و سی سالگی تاسیس «راوا» تجلیل بعمل آورده در ضمن از بیستمین سالروز شهادت مینا گرامیداشت صورت گرفت.


Drama

در جریان محفل درامه‌ای در مورد رهبران خاین جهادی تقدیم گردید که تلاشهای این ستم‌پیشگان برای بخشایش جنایت گذشته شان مورد تمسخر قرار گرفته سرنوشت محتوم آینده آنان به تصویر کشیده شد.


Around 2000 women and men participated

درین محفل حدود دو هزار تن از زنان و مردان هموطن ما حضور داشتند و در ضمن ۱۲ تن از هواداران ایتالیایی و ۵ تن از کتلان اسپانیا نیز شرکت ورزیده بودند. این هواداران ما خاص به خاطر شرکت در محفل و دیدار از فعالیت های «راوا» در چند ولایت به افغانستان سفر نموده بودند.


Teacher Roquia, elected member of the Kabul Provincial Assembly

معلم رقیه عضو شورای ولایتی کابل سخنرانی پرشوری داشت که با استقبال گرم شرکت کنندگان بدرقه شد.
Italian supporter

Vittorio Agnoletto عضو ایتالیایی پارلمان اروپا پیامش به زنان افغان را تقدیم نموده از کار و مبارزه «راوا» پشتیبانی‌اشرا اعلام داشت.
گروه هنری آرین چند پارچه آهنگ زیبا اجرا کردند.
درخواست نامه پدر احمد باطبی، جوان مبارز ایرانی که در اسارت رژیم آدمکش جمهوری اسلامی ایران بسر میبرد، قرائت شد و از تمامی حضار تقاضا بعمل آمد که اعتراض شان در مورد شکنجه وحشیانه و آزادی‌کشی رژیم را به نهاد های جهانی حقوق بشر برسانند.
باطبی در سال ۱۹۹۹ در تظاهرات صلح‌آمیز محصلان در تهران شرکت ورزید و عکسش که پیراهن خونین یک همرزم بخون خفته‌اشرا بلند گرفته بود در مطبوعات جهان انتشار یافت که باعث دستگیری‌اش گردید و حکم اعدامش صادر شد. وی تا حال در اسارت رژیم فاشیست قرار دارد و در اثر شکنجه های طاقت فرسا سلامت جسمی‌اش را از دست داده است.


A RAWA supporter from Catalonia

پیام هواداران اسپانیایی و کتلان «راوا» بوسیله یکتن از آنان خوانده شد.
Laura Quagliuolo, Italian supporter of RAWA

Laura Quagliuolo پیام هواخواهان ایتالیایی «راوا» به مناسبت روز جهانی زن را پیشکش نمود.

در اثر کمبود جا متاسفانه تعداد زیادی از هموطنان ما نتوانستند در محفل شرکت نمایند و عده‌ای تا آخر محفل ایستاده به سخنرانان گوش میدادند.


patriotic song

گروپ سرود پروشگاههای «راوا» چند سرود میهنی و از جمله «افتخار» سروده مرضیه احمدی اسکویی، زن حماسه آفرین و شهید ایرانی را اجرا کردند. در جریان اجرای سرود، تابلویی از تصویر مرضیه به نمایش گذاشته شد و از مبارزات شکوهمند زنان مبارز و آزادیخواه ایران تجلیل صورت گرفت.


کلپ های ویدیویی محفل

[Home Page] [RAWA Statement on IWD] [متن فارسی اعلامیه «راوا»] [متن پشتوی اعلامیه «راوا»]