«عذرخواهی» یا مقام خواهی در رژیم جهادی ‌ـ ‌مافیایی؟

سلیمان لایق، دستگیر پنجشیری و سلطانعلی کشتمند

در این اواخر «عذرنامه» سه تن از سر دسته‌های حزب وطنفروش پرچم، سلیمان ‌لایق، ریچارد(۱) دستگیر پنجشیری و سلطانعلی کشتمند انتشار یافت. آنان گفته اند که بعد از «اندیشیدن و غور» به این نتیجه رسیدند که به نمایندگی از حزب خود از مردم افغانستان معذرت بخواهند.

ظاهراً مسئله مثبت است، ندامت از سال‌های سال میهنفروشی و جنایتکاری. اما متاسفانه در پشت این «عذرخواهی و اعتراف» ریاکاری خاینانه‌ای پنهان است.

سلیمان‌لایق

آقایان، اگر شما واقعاً نسبت به گذشته احساس شرمساری کرده و «اعتراف» تان صادقانه می‌بود باید یک یک روابط خود و دیگر سران حزب را با کی‌جی‌بی افشا می‌کردید؛ باید با جزئیات از دست مسکو در کودتای هفت ثور می‌گفتید؛ کی‌ها دستور دستگیری، شکنجه و اعدام روشنفکران و مخالفان رژیم را صادر می‌کردند؟ دیگر گورهای دستجمعی تا هنوز کشف ناشده در کجاهاست؟ شکنجه‌گران اصلی خاد کی‌ها بودند،‌ فعلا کجا تشریف دارند و چه می‌کنند؟ آیا درست است که لطیف‌پدرام مستقیماً با کی‌جی‌بی‌ رابطه داشت نه از طریق شما؟ چرا و به خواست کی بعضی از جنایت‌سالاران جهادی مثل سیاف از زندان رهایی یافت؟ غیر از دستگیرپنجشیری، مزدک و کاویانی، روابط احمدشاه مسعود را با روس‌ها کی‌ها تامین می‌کرد؟ جریان تماس‌های شهنوار تنی خاین و گلبدین خاین از چه قرار بود و آیا حزب از اول می‌دانست که تنی جاسوس آی‌اس‌آی است یا بعدا پی برد؟ از علومی، رنجبر، گلابزوی، تنی، حبیب‌منگل وغیره می‌گفتید که حضور فعال و گسترده و در عین حال بیهراس شان در رژیم و صحنه سیاسی کشور حاصل جور آمد بین کی‌جی‌بی و سی‌آی‌ای است یا این که نوردیده‌های دیروز کی‌جی‌بی حالا یکدل و یک‌جان خود را به بادار نو و چرب‌تر سی‌آی‌ای عرضه کرده‌اند؟ باید به سازک و بازک شاعران و نویسندگان انجمنی‌ با «همسایه بزرگ شمالی» و رژیم‌های میهنفروش اشاره داشته و روشن می‌نمودید که رهنوردزریاب، اکرم‌عثمان، شبگیرپولادیان، حسین‌فخری، محب‌بارش و... از طریق شما «سلیمان‌ لایق یا ریچارد صاحب) با کی‌جی‌بی وصل بودند؟ کی تصمیم گرفت که رهنورد زریاب «کارمند شایسته فرهنگ» نامیده شود، روس‌ها یا رژیم؟ اکرم‌عثمان چطور توانست بر حریفان غالب آمده و به بالاترین افتخار ـ افتخار ملاقات با نجیب در حضور خانواده‌اش! ـ رسیده و ماموریت در تهران و دوشنبه را از آن خود کند؟ سفرهای «کاری» و «تفریحی» واصف‌باختری و دیگر سر انجمنی‌ها به روسیه همه زیر نظر جناب ریچارد صورت می‌گرفت یا شما آقای لایق؟ آقای لایق بفرمایید که سیمع‌حامد ـ که رگ جمعیت اسلامی و مشخصاً عطامحمد را داردـ چگونه میزبان شما در انجمن قلم شد؟

سلطانعلی کشتمند

آقای پنجشیری چطور است که برادر میهنفروش تان، داوود پنجشیری سال‌هاست سفیر دژخیمان جهادی‌ـ‌مافیایی بودن را تیکه کرده و کسی نیست بگوید بالای چشمش ابروست و آیـا این هم نتیجه قرارداد بـا سی‌آی‌ای به شمار می‌رود؟ جنرال خدایداد از اول به عنوان جاسوس ایران و حزب وحدت بین شما خزیده بود یا این که بعدا به اصل خود برگشت؟ شما کتاب‌ها و مقالات زیادی در توجیه اعمال خود و حزب نوشته اید که باید همه را بی ارزش، دروغ، باطل و ساختگی اعلان بفرمایید. حزب توده و چریک‌های خاین «اکثریتی» در چه زمینه‌هایی شما را کمک می‌کردند و آیا از شما پول می‌گرفتند یا مستقیما از روس‌ها؟ واقعیت گسیل هزاران کودک افغان به شوروی و «ناپدید» بودن آنان تا به حال چیست و بر سر این کودکان ما چه آمد؟ شما هر سه، چرا بلافاصله به «جبهه ملی» نپیوستید مگر آن را مجمعی از خاینان و جانیان مافیایی می‌دانید؟ چرا؟ آیا آقای «مارشال» فهیم به دلالی کدام شما در خدمت روس‌ها درآمد؟ سایر جنایت‌سالاران جهادی را که با روس‌ها مناسبات داشتند و دارند معرفی نمایید. احمد سعیدی و خلیل رومان از قدیم نوکر جانیان جهادی بودند یا این که تازه به این شغل رو آورده اند؟ جریان تشکیل «جنبش ملی ـ اسلامی» دوستم چگونه بود و اراذلی که در گردانندگی آن نقش کلیدی داشتند و دارند کیانند؟ در مورد یاران خاین تان اسلم وطنجار، داکتر زیار، ثریا پرلیکا، سلطان‌احمد بهین، عبدالوکیل و... به مراجع حقوقی و جنایی مربوط بنویسید که آنـان را بـه مثـابـه جنـایتـکاران فراری از کشورهایی که‌در آن‌ها پناه گرفته اند اخراج و به محاکمه بکشانند. تجزیه افغانستان که لطیف‌پدرام خاین با بیشرافتی تمام علنا از آن حرف می‌زند مسئله‌ای جدید است یا اینکه در گذشته هم بین شما مطرح بوده است؟ آیا امور محبوب‌الله کوشانی و سازمانش «سازا» را مستقیماً روس‌ها به دست داشتند یا توسط شما آن را مورد استفاده قرار می‌دادند؟

دستگیر پنجشیری

شما جناب پنچشیری و کشتمند اگر «خالصانه» از عضویت داشتن در حزب شرمنده می‌بودید هرگز در سطح بستن خود به دم قانونی و دیگر جانیان «ائتلاف شمال» که بیشتر از شما دو،‌ میهنفروش و تبهکار اند، تنزل نمی‌کردید و بر کلفتی پوست خیانت تان تمی‌افزودید. «مردم دلیر و عذاب کشیده افغانستان» ولو عذر شما را از ده‌ها سال غداری و جنایت قبول کنند با این داغ هر دوی تان که از قومپرستی‌ای پروقاحت و از خوردن نجاست قانونی و خلیلی و محقق خجالت نمی‌کشید، چه کنند؟

بدون شک این لیست بسیار کوتاه است و مردم ما به موقع ده‌ها سوال دیگر بر آن خواهند افزود.

آقایان مطمئن باشید که تا به افشاگری‌های مفصل از گذشته و پاسخ به سوال‌های نظیر سوال‌های بالا نپرداخته اید، مردم افغانستان این «عذرخواهی»ها را دروغین و شیادانه و نه به منظور رو آوردن «بسوی تسلیم شدن به دادگاه مردم» بلکه برای قبول شدن به درگاه رژیم جهادی‌ـ مافیایی خواهند پنداشت.
یادداشت ها:

۱) «ریچارد» نام دستگیرپنجشیری در کی‌جی‌بی. («پیام زن»، مقاله «کی، چگونه و با چی نام به کاگ‌ب در افغانستان خدمت کرد؟»، همین شماره).
راستی دستگیرخان پنجشیری شما هستید که باید لیست کامل جاسوسان وطنی کی‌جی‌بی را از نیفه بیرون بکشید

آخرین مطالب