یادبود از سی و چهارمین سالروز شهادت مینا

یادبود از سی و چهارمین سالروز شهادت مینا

«جمعیت انقلابی زنان افغانستان» (راوا) طی گردهمایی‌ای در کابل از ۳۴مین سالروز شهادت مینا یادبود به عمل آورد. هرچند، به دلیل مشکلات امنیتی و شیوع ویروس کرونا نتوانستیم مانند سال قبل گردهمایی وسیعی برگزار نماییم، اما برنامه‌ای با شرکت جمعی از جوانان و شاگردان و هواداران «راوا» برگزار گردید.

در آغاز، با مرور زندگی وکارکردهای شهید مینا و تاکید بر ادامه راه پرخروش شهید مینا، گفته شد:

«امریکا با تکیه بر نوکران جهادی-طالبی و تکنوکراتش، افغانستان را در گرداب سهمناک فقر، بی‌کاری، مواد مخدر، انتحار، دهشت و فساد فرو برده و مخصوصا زنان بی‌پناه افغان وحشتناک‌تر از قبل زیر بار زجر و خشونت جان می‌کنند.

سر و صدای صلح فرمایشی و دروغین امریکا فقط برای جابه‌جایی مولودات طالبش در قدرت بوده و هیچ تضمینی برای امنیت و رفاه و عدالت در پی ندارد.

پس برماست تا با سرمشق قرار دادن زندگی پرافتخار شهید مینا و سایر انقلابیون، لحظه‌‌ای از پیکار علیه اشغالگران و چاکران مذهبی و غیرمذهبی‌ شان غافل نشده و تا کسب استقلال، آزادی و دموکراسی از پا ننشینیم. شایسته‌ترین ادای احترام به شهید مینا و تجدید سوگند به خون پاکش، ادامه بی‌تزلزل راه او و تشدید مبارزه علیه دشمنان داخلی و خارجی مردم ماست.»

در ادامه محفل شعر «مینای گلکون آزادی» توسط یکی از شاگردان «راوا» دکلمه گردید و گروه سرود چند پارچه سرودهای انقلابی و حماسی را اجرا نمودند. سپس، سلایدی حاوی تصاویر و اسنادی از مبارزه و فعالیت‌های شهید مینا نمایش داده شد.

در پایان محفل دو دختر جوانان که به‌مناسبت سالیاد شهادت مینا، عکس وی را رسامی نموده بودند به نماینده «راوا» اهدا نمودند.

آخرین مطالب