خشم و انزجار خود را به سلاح مبارزه علیه فاشیزم مذهبی مبدل سازیم

دو سال قبل، کابوس برگشت طالبان مردمی از چندین دهه بدین‌سو خیانت‌زده و اخوان‌گزیده ما را فرا گرفت. افغانستان در این روز دوباره با دستان خونپر امپریالیزم امریکا و غرب از چنگ پلشت نوکران جهادی و تکنوکرات‌اش گرفته شده و بر دهان درندگان طالبی گذاشته شد. دقیقا همان اتفاقی افتاد که «جمعیت انقلابی زنان افغانستان» (راوا) سال‌ها قبل در اعلامیه‌ای (۶ ثور ۱۳۹۸) نگاشته بود:

«وقتی طالبان به صورت مشترک یا مستقل به حکومت برسند، چنانچه سیاف در سال‌های خون و خیانت جهادی‌ها گفت کابلِ کافر باید بسوزد، با تکیه بر امربالمعروف و سایر نهادها و فرامین خود از زنان و مردان پیر و جوان به سختی انتقام خواهند گرفت.»

زنده و پیروز باد قیام ضد فاشیزم دینی در ایران!

ایران ملتهب است، شهر و کوی و برزن شاهد قیام سرتاسریست. زنان، مردان، جوان و پیر به خیابان‌ها آمده اند و خواستار برچیدن قطعی بساط دیکتاتوری هستند. قتل مهسا امینی (ژینا) دختر کردستانی بهانه و انگیزه‌ای شد برای برپایی مردم بجان رسیده از ستم و جنایتکاری. مهسا رمز اتحاد، نماد تغییر و آزادی ایرانیان شد.

از همه مهم‌تر ایستادگی حماسی خواهران ایرانی ما در پیشاپیش اعتراضات، مایه دلگرمی و مباهات بیکران ماست. ما به این باوریم که جنبش کنونی در ایران با حضور زنان، محصلان، کارگران، معلمان و دیگر اقشار تحت ستم قوی‌تر از بهار عرب است که خزان ایران و خاورمیانه را به بهار دلاویز بدل خواهد کرد.

پوستر راوا به مناسبت یک سالگی حاکمیت شوم طالبی و مبارزه جسورانه زنان افغان

از نصب دوباره گرگان طالبی بر ارگ کابل یک سال گذشت، همانگونه که قابل پیشبینی بود زنان و دختران نخستین قربانیان این وحوش جانی بودند. زنان در تمامی عرصه‌های زندگی تحت فشارهای خردکننده و ضدانسانی قرار گرفتند، اما نشان دادند که دیگر هیچ نیرویی قادر نیست با تحمیل افکار ارتجاعی، آنان را در کنج خانه اسیر گرداند. زنان افغانستان با برافراشتن پرچم مبارزه علیه طالبان، دور تازه‌‌ای از پیکار آزادیخواهانه و عدالت‌طلبانه را به نام خویش رقم زدند؛ از روزهای نخست ورود ددمنشان طالبی بپاخاسته و بی‌هراس از تفنگ و شلاق‌، دست به اعتراضات شجاعانه زدند؛ سرکوب، تهدید و تحقیر شدند اما همچنان می‌رزمند.

اعلامیه جمعیت انقلابی زنان افغانستان به مناسب روز جهانی زن

زنان افغانستان که با خیانت و جنایات بیست‌ساله امریکا، ناتو و غلامان افغان شان در چنگال زن‌ستیزترین و ضدبشری‌ترین گروه تاریخ وطن ما اسیر گشته اند، روزگار پرادباری بسر کرده و وضعیت گواه بر آنست که بار دیگر جهان آنان را کاملا به فراموشی بسپارد. در آستانه روز جهانی زن انتظار می‌رفت که کارزار وسیعی در حمایت از زنان افغان شکل گیرد اما تحت تاثیر بحران اوکراین و تخاصم ابرقدرت‌های جنگ‌افروز بار دیگر قضیه افغانستان و بخصوص زنانش با بی‌تفاوتی کامل مواجه شده است.

RAWA protest on the International Human Rights Day under the medieval rule of the Taliban

در روز جهانی حقوق بشر افغانستان دیگر با «فاجعه حقوق بشر» نه که با فروپاشی کامل حیات بشری‌اش مواجه است. بعد از اینکه امریکا و ناتو با خیانت مجدد به مردم ما، افغانستان را دودسته تحویل غلامان طالبی شان نمودند، همانگونه که قابل پیش‌بینی بود به‌اصطلاح «دستاورد‌های» کاغذی و ظاهری بیست‌ساله طی دقایقی فروپاشیده مردم ما با بحران همه‌جانبه و کم‌سابقه‌ای مواجه گشتند.


۸ ثور که ادامه خونبارتر ۷ ثور نکبت‌بار بود، جرثومه‌های جهل و جنایت بیمار جهادی را بر سرنوشت مردم ما حاکم ساخته و با تبدیل کابل به جهنم روی زمین سرآغاز فجایع، کشتار، ویرانی، غارت، تجاوز به زنان و مادران، سگ‌جنگی‌های تنظیمی بین لاشخوران هفت‌گانه و هشت‌گانه، تعمیق نفاق ملیتی و مذهبی و زبانی و هزاران رذالت و فلاکت دیگر گشت که عاملان آن تا امروز سوار بر سرپنجه امریکا از داخل قصرهای اعمار شده با پول «سیا» بر ملت سوگوار ما تاخته و پیهم و بی‌محابا بر خیانت و میهن‌فروشی‌شان ادامه می‌دهند.

سرتبهکاران جهادی بعد از فرار به پاکستان و همین ‌که دست نوازش جنرال بابر بر سرشان را حس کردند، بی‌درنگ چون پاپی‌گک‌های مادر و پدر گم‌کرده‌ خود را در زیر پای آی‌اس‌آی انداخته و به چشم و گوش و بازوی پاکستان و در نهایت متجاوزان امریکا و ناتو بر افغانستان مبدل شدند. دالر امریکا و عربستان و تربیه سازمان‌های جهنمی آی‌اس‌آی، واواک و موساد از اینان چنان نوکران مطیع و سرسخت در راه تامین منافع ارباب بار آورد که با حلول روح شیطانی «سیا» بر کالبد طاعونی شان، افغانستان را به کشتارگاه و آشوویتس دهه نود جهان تبدل نمودند.

دیگر به عزا ننشینیم، دشمن را عزادار سازیم!

بیش از چهل سال است که از ۸ مارچ در افغانستان بی‌دفاع و پی‌هم خیانت‌شده‌، یادبود به عمل می‌آوریم. اما امسال روزگار ملت ما فاجعه‌بارتر از هر زمان دیگریست چون امریکا و مشخصا گرگ هارش زلمی خلیل‌زاد می‌خواهد مزدوران قرون وسطایی طالبی‌اش را دوباره به جان مردم افغانستان اندازد تا به دنیا نشان دهد که افغان‌ها فقط شایسته حاکمیت توحشی کثیف‌تر از بنیادگرایی جهادی اند؛ با دامن زدن بیشتر به جنگ قومی و سمتی و مذهبی در افغانستان، هم در رقابت با چین و روسیه در منطقه و در تنازع با فاشیست‌های خونخوار دینی مسلط در ایران، دست بالا را داشته باشد، هم نظارتش بر لوله گاز «تاپی» تضمین گردد، و بدینتریب از استقرار دموکراسی، تامین حقوق زنان و بر سر پا ایستادن و پیشرفت میهن ما جلو گیرد تا آن را به مثابه لاشه‌ای نظیر عراق، سوریه و لیبیا، از طریق به «امارت» رساندن طالبان به عنوان یکی از صدها پایگاهش در جهان نگهدارد. امریکا با نادیده‌ گرفتن کامل دولت دست‌نشانده غنی، رها کردن هزاران طالب زندانی و تبلیغ و تکریم و تزیین این گروه آدمکش، بی‌سواد و به طرزی بیمارگونه زن‌ستیز و ضد علم و تمدن که بدون حمایت آی‌اس‌آی توان مقابله حتی با نیروی نظامی دولت فاسد غنی را ندارد، در سطحی بین‌المللی وجهه‌ی سیاسی و دیپلماتیک خرید.

پر افغانستان د امریکا تیري نولسم تلین په مناسبت د «افغانستان ښځو انقلابي جمعیت» اعلامیه
نن ورځ د «راوا» ددې ادعا سموالی له هر وخت څخه ډیر ثابت شوی چې پر افغانستان د امریکا د یرغل موخه «د ترهګرۍ پر وړاندې جګړې» څخه د ترهګرو ډلو له منځه وړل نه وه او یوازې دا حرموني بچیان یې پلمه کړل ترڅو زمونږ پر خاوره یرغل وکړي. له دوه لسیزو وژنو وروسته، افغانستان لا د ترهګرۍ او مخدره توکو کندې ته لویدلی، اوس غواړي داړونکي طالبان له خپلو «دیني ورونو» سره پخلا او بیاځلی زمونږ پر خلکو واکمن کړي. امریکا ته دا مهمه نده چې زمونږ د بې‎ګناه خلکو وینې دې د ترهګرو بانډونو له منګولو فواره کوي او د هغوي ژوند دې په بې‎ساری توګه تر پښو لاندی وي، اړینه داده چې باید له دیني فاشیستانو سره جوړجاړی وشي ترڅو ټرامپ خپل ټاکنیز هدف ته ورسېږي او له بل پلوه د امریکا دولت چې زمونږ هیواد یې په ډیر لږ لګښت په خپلو منګلو کې نیولی باید خپلو پوځي او اقتصادي سیالانو ته سترګې برګې کړي. په همدې دلیل، د ۵۰۰۰ ځناورو طالب بندیانو په خوشې کولو کې هیڅ ځنډ ونکړ او چمتو ده چې هر ډول شرمناکه او خطرناکه معامله ترسره کړي په دې شرط چې راټوکیدلی حکومت باید په سیمه کې د امریکا د ګټو ساتونکی وي.

اعلامیه «جمعیت انقلابی زنان افغانستان» به مناسبت نزدهمین سالروز تجاوز امریکا


مبارزه سازش‌ناپذیر علیه امریکا و غلامانش،
تنها راه رهایی و صلح پایدار در افغانستان!

امروز نسبت به هر زمان دیگری، صحت این ادعای «راوا» به اثبات می‌رسد که لشکرکشی امریکا به افغانستان هرگز «جنگ علیه تروریزم» و به هدف محو شبکه‌های تروریستی‌ نبوده و فقط این مولودات حرامی‌اش را دستاویزی ساخت جهت اشغال سرزمین ویران ما. سرانجام هم بعد از دو دهه کشتار مردم بی‌دفاع، افغانستان را شدیدتر به کام تروریزم و مافیای موادمخدر افکنده، اینک طالبان درنده را با «برادران دینی»شان آشتی داده بار دیگر بر مردم ما مسلط می‌سازد. برای‌ امریکا مهم‌ نیست كه‌ خون مردم‌ بی‌گناه ما از چنگال ‌باندهای‌ تروریستی‌ فوران زده و زندگی‌شان‌ به‌ طرز بی‌نظیری پامال‌ می‌گردد، مهم‌ این‌ است كه‌ باید با فاشیست‌های‌ دینی‌ ساخت‌ تا ترامپ به اهداف انتخاباتی خود برسد و از جانب دیگر برای دولت امریکا که با کم‌ترین هزینه ممکن وطن ما را در چنگش نگهداشته به رقبای نظامی و اقتصادی‌اش زهرچشم نشان دهد. به همین دلیل، در رهایی ٥٠٠٠ زندانی جانی طالبان هیچ تعللی به خرج نداده و حاضر است به هر معامله ننگین و خطرناک تن دهد مشروط بر این که دولت برخاسته از آن حافظ منافع امریکا در منطقه باشد.

Page 1 of 7

آخرین مطالب