دختر ۱۲ ساله‌ای در سرپل مورد تجاوز جمعی جنگسالارن قرار گرفت

فامیل دخترک تهدید کرد که اگر به دوسیه شان رسیدگی صورت نگیرد دست به خودکشی جمعی خواهند زد


بر اساس گزارش تلویزیون آریانا از سرپل، یکبار دیگر یک دختر ۱۲ ساله مورد تجاوز جمعی پنج مرد مسلح قرار گرفته است و همچون گذشته مقامات دزد و خاین آن ولایت با بی‌تفاوتی به این قضیه برخورد میکنند.

12-year-old girl was gang-raped in Afghanistan
انیسه، دخترک ۱۲ ساله در حالیکه میگریست: «در حق من بی‌ناموسی کردند، من عدالت میخواهم»

Mother and father of the victim
عوض علی، پدر دخترک در حالیکه فلج است و حرف زده نمیتواند با مادر دختر یکجا ناله میکنند که اگر کسی به داد شان نرسید تمام شان دست به خودکشی خواهند زد

این حادثه هولناک در قریه بغابی آن ولایت صورت گرفته و به گفته فامیل دخترک معصوم، پنج مردم مسلح نیمه شب به خانه شان ریختند و بعد از لت و کوب اعضای خانوده دختر شانرا که متعلم صنف ششم مکتب است مورد تجاوز جمعی قرار میدهند. آنان تهدید کردند که اگر پولیس و منابع عدلی به دوسیه شان رسیدگی لازم را نکنند، همه‌ی شان دست به خودکشی جمعی خواهند زد. آنان میگویند که جریان را به پولیس گزارش داده اند اما مقامات محلی تا کنون هیچ اقدامی برای دستگیری جانیان انجام نداده اند.

دخترک در حالیکه بشدت میگریست گفت که وی خواهان رسیدگی به این جنایت میباشد و از حامد کرزی و مقامات دیگر میخواهد که به داد شان برسند و متجاوزان را به جزای شان برسانند.

علی خان، مامای دختر میگوید که بارها به قومندانی امنیه آن ولایت مراجعه کرده که به دوسیه شان رسیدگی صورت گیرد اما نه تنها کسی به حرف شان گوش نکرده که با توهین و تحقیر قومندان امنیه نیز مواجه شده است. وی ادعا کرد که قومندان امنیه او را لت و کوب کرده و تهدید کرد که اگر به اعتراضش ادامه دهد به زندان افکنده خواهد شد. علی خان میگوید که پولیس شریک جرم جنایت کاران مسلح میباشد، اما جنرال عبدالخالق صمیمی، فرمانده پولیس سرپل این ادعا را رد میکند و میگوید آنان سه تن را در ارتباط به این قضیه دستگیر و به څارنوالی معرفی کرده اند.

قابل یادآوریست که چند ماه قبل در همین ولایت دختر ۱۴ ساله‌ای به نام بشیره بوسیله نجیب‌اله پسر پاینده محمد عضو ولسی جرگه و دو تن از شرکای جرمش مورد تجاوز جمعی قرار گرفت اما باوجود تلاشهای فامیل دختر هیچ پیشرفتی در محاکمه عاملان این جنایت صورت نگرفته است چون پاینده محمد به اصطلاح نماینده مردم در پارلمان گرگان خاین و وابسته به باند جنبش اسلامی است و با تمام وجود از پسر تجاوزگرش دفاع میکند.

Ali Khan, uncle of the victim
علی خان، مامای دختر: «قومندان امنیه به جای غور در قضیه، مرا دشنام داد و تهدید به مرگ و زندان کرد»

سید نورالله پدر بشیره در مصاحبه‌ای با تلویزیون طلوع گفت که طب عدلی با گرفتن رشوه سن نجیب‌اله را پایین تر از ۱۸ سال وانمود ساخته تا از چنگ محاکمه فرار نماید در حالیکه وی ۲۲ سال عمر دارد. وی میگوید که از فساد محاکم افغانستان به تنگ آمده و اگر به دوسیه‌اش رسیدگی لازم صورت نگیرد به انتحاری خطرناکی مبدل شده خود برای گرفتن انتقام اقدام خوهد کرد.

تجاوز جمعی به دختران و زنان در ولایات شمال کشور بوسیله جنگسالاران و تفنگبدستان شان روزبروز افزایش می‌یابد اما چون عاملان این جنایات معمولا زومندانی اند که در رده های بلند دولتی در آن مناطق نصب اند، مورد محاکمه قرار نمی‌گیرند. همچنان موارد اندکی در مطبوعات انعکاس می‌یابند چون اکثر خبرنگاران با نشر یکچنین گزارشهایی مورد تهدید و تحقیر جنگسالاران قرار میگیرند. انتشار یکچنین اخبار معمولا برای گزارشگران با ریسک های خطرناکی همراه است. جریان محاکمه پرویز کامبخش یک از نمونه های این تهدید هاست که تلاشی بود برای خاموش ساختن برادرش سید یعقوب ابراهیمی که به مثابه خبرنگار شرافتمند میکوشد با گزارش های مستندش مردم جهان را از جنایات جنگساران در شمال مطلع سازد و با تهدید های پیاپی نتوانسته بودند او را خاموش سازند.


Norullah father of Bashira who was raped سید نورالله پدر بشیره:

«قضیه دخترم،‌ بیست و دومین قضیه از این نوع در ولایت سرپل بود... او مردم افغانستان، او مردم سرپل، شما از من امید داشتید که کابل می‌آیم و از حق دفاع میکنم، امید تان خلاص، تا زمانیکه کرزی است، تا زمانیکه قانونی است، تا زمانیکه رئیس ستره محکمه است، دیگر هیچ امید نداشته باشید من ناکام هستم، خود را زیر موتر می‌اندازم یا آتش میزنم، دوسیه موسیه دیگر خلاص است، دیگر اصلا به طرف څارنوالی و محکمه بعد از این تاریخ نمیروم، اگر زنده بودم خودم انتقام اولاد خود را میگیرم، دیگر از دولت کرزی بس بس بس.»


ویدیو کلپ:

آخرین مطالب